ukraine_live_lj (ukraine_live_lj) wrote,
ukraine_live_lj
ukraine_live_lj

Що чекати від другого туру та чи фатальний розрив

 

Як людина, що 31 березня не голосувала ні за Зеленського, ні за Порошенка, наважуся викласти окремі міркування щодо перспектив 21 квітня.

Погоджуюся з тими аналітиками, які кажуть, що за підсумками голосування 31 березня розрив між Зеленським і Порошенком є великим (понад 10%).

Проте чи можна вважати цей розрив безнадійним для чинного президента?

З

гадаймо деякі факти електоральної історії.

1994 рік. Вибори президента. Перший тур. Кравчук і Кучма; розрив на користь першого – понад 7%. Повторне голосування. Перемога Кучми.

2015 рік. Вибори Миколаївського міського голови. Перевага в першому турі колишнього регіонала над представником "Самопомочі" складає понад 10%. У повторному голосуванні перемагає Сєнкевич ("Самопоміч").

Насправді електоральний розрив першого туру в 10% не є фатальним, якщо: 1) мобілізувати всіх своїх виборців; 2) згуртувати довкола себе виборців кандидатів, які вибули з балотування за підсумками першого туру; 3) подати привабливі перспективні послання поміркованому крилу свого опонента.

Що стосується Порошенка, то, крім того, я не уявляю, як він виграє повторне голосування, якщо не зробить хоча б двох речей: 1) не покаже суспільству, як у країні працюватимуть суспільні ліфти, за допомогою яких до влади потраплятимуть не лише вчорашні; 2) не позбудеться частини свого оточення, яке давно стало токсичним для багатьох адекватних людей. А для цього треба докласти чимало зусиль, бо просто так нічого не трапляється.

Андрій МАГЕРА
Tags: Зеленский, Порошенко, Путин, война, пропагада
Subscribe
  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 0 comments