ukraine_live_lj (ukraine_live_lj) wrote,
ukraine_live_lj
ukraine_live_lj

Венесуельські уроки для українських популістів

Зараз відбуваються протести у Венесуелі – країні, що повністю перевірила на власній шкурі ліво-популістські економічні рецепти, які так люблять багато українських політиків. Враховуючи підтримку протестів із боку всіх основних держав американських континентів – від США до Бразилії – є шанс, що нескінченний кошмар, в якому вже давно живуть венесуельці внаслідок політики режимів Чавеса й Мадуро, нарешті скінчиться.

Цікаво, що політика цих режимів сильно нагадує певні пропозиції, які в Україні просувають політичні сили ліво-популістського спектру.

Так, Чавес звільнив значну частину працівників PDVSA, венесуельскої державної нафтової компанії, та замінив їх на своїх прибічників. У результаті гроші з компанії розкрадено, інвестиційні програми зупинені, а видобуток нафти у Венесуелі впав зі свого піку в 3,5 млн барелей на день до нинішніх 1,5 млн і продовжує падати.

Венесуельский режим здебільшого скасував незалежність центрального банку й почав використовувати його для друку грошей у власних політичних цілях. Результат – інфляція на рівні тризначного числа ще з 2007 року, а 2018-го її оцінювали на рівні 6,304,192,261% (саме так, шість мільярдів відсотків на рік).

ВВП Венесуели щорічно падає на двозначне число з 2016 року (торік упав на 18%), до того з 2014-го року падав на однозначне число. У країні голод, три мільйони венесуельців перебувають у статусі біженців (не на заробітках, а біженців від гуманітарної кризи в себе вдома) в сусідніх країнах.

Рекомендую згадувати венесуельский приклад щоразу, коли чуєте про цілющу силу дефолту, непотрібність співпраці з МВФ, чудовість ідеї знову підпорядкувати політикам Нацбанк, необхідність знизити тарифи та змінити менеджмент "Нафтогазу" тощо. Одна латиноамериканська країна вже все це пройшла, й тепер там голод, інфляція на шість мільярдів відсотків і мільйони біженців. Враховуючи загальну некомпетентність і безвідповідальність українських політиків – на жаль, їм цілком до снаги повторити це й у нас, якщо результати подвійних виборів будуть суттєво на користь ліво-популістських сил.

Павло КУХТА

Tags: Мадуро, Путин, популизм
Subscribe
  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 0 comments